Partnerzy

A A A

VI Edycja Festiwalu Przedsiębiorczości BOSS

31 marca 2009 roku w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na Wydziale Nauk Ekonomicznych odbył się Festiwal Przedsiębiorczości BOSS (Bardzo Odpowiedzialny Start w Samodzielność) organizowany przez przed Studenckie Forum Business Centre Club reprezentowane przez Piotra Szefera przy współudziale Koła Naukowego Ekonomistów przy WNE SGGW.

Na SGGW w ramach Festiwalu, który odbywa się corocznie na kilkunastu uczelniach w Polsce zorganizowano szkolenia oraz wykład z przedstawicielami biznesu. Odbywające się warsztaty dotyczyły następujących zagadnień:
 

  • Reklama jako fascynująca dziedzina biznesu – szkolenie prowadzone przez wykładowcę Warszawskiej Szkoły Reklamy
  • Szkolenie pt Asertywność przeprowadzone przez Centrum Rozwoju i Doskonalenia Kadr „JED”.
  • Kwadrans po południu w Auli Kryształowej odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami pt  „Biznes w Europie”


Warsztaty pod patronatem Warszawskiej Szkoły Reklamy. Tematem zajęć: „Reklama jako fascynująca dziedzina biznesu”, prowadził  Sławomir Wojtkowski. Z humorem przedstawił zależność między efektywnością a efektownością w reklamie. Zobrazował to licznymi ilustracjami w prezentacji multimedialnej. Uczestnicy nie mogą powiedzieć, że było nudno. Na pamiątkę, każdy z obecnych na warsztatach otrzymał certyfikat uczestnictwa. Spotkanie zakończyło się podziękowaniami od Studenckiego Forum Business Centra Club oraz Koła Naukowego Ekonomistów dla Warszawskiej Szkoły Reklamy.

Na Auli Kryształowej odbyła się debata „Biznes w Europie”.  Poprowadził ją Dariusz Żuk prezes  Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, a do zaproszonych gości należeli między innymi Robert Gwiazdowski (Szef Komisji Podatkowej Centrum im. Adama Smitha), Renata Zwolińska (Prezes Dermiki), a także Dr inż. Mariusz Maciejczak z SGGW. Goście skupili się gównie nad trudnościami, przed którymi stoją osoby otwierające własną działalność gospodarczą. Narzekali na biurokrację z którą niestety musi powalczyć każdy młody polski przedsiębiorca. Nie zabrakło oczywiście miejsca do dyskusji o sytuacji, w której znajduje się Polska w obliczu ogólnoświatowego kryzysu. Mimo wszystko zaproszeni goście zachęcali studentów do otwierania biznesu na własny rachunek, omawiając korzyści płynące z tej właśnie działalności. Podkreślali, że należy stawiać na większe możliwości rozwoju i satysfakcje płynącą z własnej działalności. Robert Gwiazdowski wspomniał także, o reformach które ułatwiły by start młodym przedsiębiorcom poprzez skrócenie czasu oczekiwania na decyzje urzędowe, zmniejszenie kosztów początkowych.

Warsztaty dotyczące asertywności, prowadzone były przez Jolantę Drogowską z Centrum Rozwoju i Doskonalenia Kadr JED. Asertywność to przede wszystkim postawa zakładająca równość partnerów i przejawiająca się szacunkiem oraz zrozumieniem, ale także obroną własnej osoby przed atakami. W życiu codziennym ta postawa nie jest gwarancją sukcesu, ale w sposób znaczący poprawia nasze szanse na jego osiągnięcie: pomaga w nawiązaniu współpracy czy wypracowaniu kompromisu. W ciągu dwóch godzin uczestnicy uczyli się teoretycznych podstaw wiedzy o asertywności oraz stosowania jej w praktyce: jak odróżniać zachowania asertywne od uległych czy manipulacyjnych, jak reagować na niesłuszną krytykę. Myślę, że takie spotkanie pomogło nam inaczej spojrzeć na niektóre sytuacje oraz zmotywowało do poświęcenia czasu na badanie własnego nastawienia do świata.